Zielona Norwegia

Od czasu podróży do Norwegii minęło sporo czasu i długo zastanawiałam się czy w ogóle zamieszczać tu zdjęcia i pisać cokolwiek na ten temat. Potem wróciłam do starego bloga i na widok zdjęć z minionych lat uśmiechnęłam się szeroko, z lekkim żalem, że te chwile już nie wrócą. To zadecydowało o tym, że dziś piszę nieco o mojej krótkiej, ale niezapomnianej wyprawie na norweskie fiordy.

7
Norweski Fiord

Pojechałam tam w lutym, w okolice miejscowości Bergen, odwiedzić moją koleżankę z gimnazjum i jej męża. Jest ogromna różnica pomiędzy wyjazdem do kogoś znajomego, a zwykłym wyjazdem za granicę. Nie chodzi mi tylko o to, że jest łatwiej bo mamy już nocleg, opiekę na miejscu. Bardziej chodzi mi o to jak wtedy odbieramy dany kraj i to co nam oferuje. Ja zakochałam się w Norwegii od pierwszego wejrzenia, a właściwie oddechu. Już na lotnisku poczułam różnicę powietrza, a kiedy oddalaliśmy się ciemną nocą w głąb fiordów było tylko lepiej. Ciężko opisać ten zapach bo składa się na to las, skały, woda, samo powietrze jest jakby lżejsze i kłuje trochę mrozem przy głębszym oddechu.

5816

Sama Norwegia jest zdecydowanie jednym z piękniejszych miejsc jakie odwiedziłam. Jest zielono-szara, z głęboko niebieską wodą i błękitnym niebem. Niestety nie należy do krajów najtańszych, ale z odpowiednim planem, spaniem pod namiotem i autostopem, da radę przeżyć.

13141110

Podczas mojego pobytu zobaczyłam Bergen z góry, zachwycałam się łosiami, zastanawiałam się jak budują domy nad urwiskami, przejechałam wzdłuż fiordów, jadłam najlepszego łososia, popłakałam się ze szczęścia, trochę zmarzłam i poczyniłam plany, że w najbliższej przyszłości odwiedzę ten kraj jeszcze kilka razy. Chciałabym zdobyć język Trolla i Preikestolen jako że już od dawna są na mojej liście marzeń. Nie wiedzieć czemu mam przeczucie, że już niebawem się to stanie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: